• --
  • :
  • --
  • |
  • рокуАрхів новин Пошук новин RSS


< Попередня новина

«Школа у природі» у НПП «Зачарований край»


 Любителі природи, а особливо діти, добре знають про діяльність екологічного табору «Школа у природі», який проводить РМЕО «ЕКОСФЕРА» ось уже 16 років поспіль.
 
 Цьогорічний наметовий табір був особливо наближеним до природних умов, так як юні екологи та природодослідники дислокувалися у НПП «Зачарований край».
 
 Діти, молодь, волонтери та працівники ЕКОСФЕРИ – це 33 учасники наметового табору «Школа у природі», які знають про охорону довкілля не з книжок, а через власну природоохоронну діяльність та дослідницьку роботу. Окрім задоволення, відпочинку та нових знайомств учасники «Школи у природі» зустрілись, щоб обмінятись досвідом, похвалитись здобутками, а також у черговий раз відтренуватись та отримати науково-методичні консультації.
 
 Кожен день був по особливому насиченим та цікавим: щоранкові руханки, проведення досліджень на теренах, захоплюючі ігри англійською та незвичні лісові та водні ігри, а ще пізнавальні тренінги: «Поводження з ТПВ», «Лісові екосистеми», «Водні екосистеми».
 
 «Школа у природі» від ЕКОСФЕРИ – це природоохоронні навчання в грі, походи на Смерековий камінь та на «Чорне багно», це розписаний «від руки» порядок денний на англійській мові, це природний побут та нехитрі розваги: гірська річка, душ з картону, handmake – картина, виконана з природних матеріалів: рісочки, камінці, квітка лісового соняшника, прикрашена листям папороті, сплетена із листя лялька-мотанка але така неймовірно природна; це годівничка для пташок з використаної пляшки ПЕТ, дбайливо прикрашена лісовим зеленим мохом, а для розваг – пірамідки з камінців...
 
 Тільки у НПП «Зачарований край» учасники наметового табору змогли побачити справжнісінького перелітного метелика з родини німфалід – Адмірала, який відлітає на зимування в субтропічну Африку, а навесні прилітає у наші широти. І тільки у НПП «Зачарваний край» можна побачити гриб-каракатицю, Клатрус Арчера, або – гастрофіт. Батьківщина цього гриба-хижака Австралія та Нова Зеландія.
 
 А про те, що вода у річках і потоках НПП "Зачарований Край" джерельно чиста і придатна для вживання стовідсотково запевняють юні дослідники табору «Школа у природі», завдяки проведеному методу біоіндикації.
 
 Адже саме для того, щоб реалізовувати інтереси талановитих і зацікавлених дітей, щоб «заразити» молодь ідеєю дружнього ставлення до природи і щоб ця ідея переросла в стиль життя й залишилась з ними назавжди, – зібралися усі учасники «Школи у природі». А платформою для вивчення, дослідження та спостереження справжньої дикої природи став НПП «Зачарований край».