• --
  • :
  • --
  • |
  • рокуАрхів новин Пошук новин RSS


< Попередня новина

Розширення НПП "Зачарований край" обговорено на обласному рівні


        У вівторок, 9 червня, під головуванням в. о. голови Закарпатської ОДА М. Рівіса, в Ужгроді відбулася нарада щодо розширення територій Національних природних парків: «Зачарований край» та «Синевир».
        Присутні – директор департаменту екології та природних ресурсів ОДА В. Семаль, перший заступник начальника головного управління Держземагентства у Закарпатській області В. Токар, начальник відділу лісового та мисливського господарства Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства І. Орос та представники Довжанського ЛМГ, НПП «Зачарований край» та «Синевир», Іршавської РДА.
        В. Семаль поінформував: «Що у березні п. р. до обласної адміністрації, у письмовій формі, звернулося Міністерство екології та природних ресурсів України з проханням створити робочі групи за участі представників ОДА, районних адміністрацій, науковців та громадських організацій з розгляду питання зміни меж територій НПП «Зачарований край» та «Синевир». Клопотання щодо запропонованих змін меж національних природних парків підготовлено Українським товариством охорони птахів та схвалено мінприроди України».
         Члени робочої групи висловили зауваження та внесли пропозиції щодо зміни меж території Національних природних парків.
        Зокрема, заступник директора з наукової роботи НПП «Зачарований край» Василь Мочан, зазначив, що у результаті розширення територія парку збільшиться на 45% і становитиме 19529,1 га., тому доцільно включити частину території ДП «Довжанське ЛМГ», площею 13428, 1 га., з вилученням від землевласників та землекористувачів до Національного природного парку, адже праліси на цих територіях претендують на внесення до списку світової спадщини ЮНЕСКО, але лише у випадку отримання ними статусу природозаповідної території.
         На запропонованій для розширення території знаходяться букові праліси, старовікові ліси та рідкісні рослинні угруповання, крім того 80 % пропонованої для розширення території є захисні ліси де проведення рубок заборонено або обмежено, тому економічної вигоди не приносить, натомість потребує утримання,− поінформував заступник директора.
         Звертаючись до присутніх, Михайло Рівіс наголосив на важливості розвитку природно-заповідної справи на території області за рахунок земель державного лісового фонду. Водночас він зазначив, що при цьому необхідно забезпечити баланс соціально-економічного розвитку області, адже в краї лісова галузь значно поповнює місцевий бюджет. За словами в. о. губернатора, необхідно погодити питання розширення меж Національних природних парків з місцевими громадами, зокрема провести на Іршавщині та Міжгірщині громадські обговорення та виїзні засідання робочої групи, щоб роз’яснити плюси та мінуси запропонованих змін. «До цього питання потрібно підходити зважено, враховувати й економічну складову. Якщо на певній ділянці, яку пропонують приєднати до природних парків, росте «ділова» деревина, то краще її обробляти», − зауважив Михайло Михайлович.
           Отже, за підсумками наради вирішено, що до 1 серпня п. р. спеціальні адміністрації національних природних парків «Зачарований край» та «Синевир» проведуть процедуру погодження із землевласниками, землекористувачами та відповідними органами місцевого самоврядування про вилучення земельних ділянок, запропонованих для розширення територій. Відтак, отримані від комісій матеріали департамент екології та природних ресурсів ОДА до 1 вересня п. р. надішле до Міністерства екології та природних ресурсів України.