• --
  • :
  • --
  • |
  • рокуАрхів новин Пошук новин RSS


< Попередня новина

НПП «Зачарований край» жорстко засуджує браконьєрське вбивство червонокнижних


Нещодавні повідомлення про шокуючий і безпрецедентний для області випадок браконьєрства та заподіяну шкоду фауні на заповідній території Карпатського біосферного заповідника набули резонансу завдяки публікаціям у соцмережах.
3 листопада на території Карпатського біосферного заповідника браконьєри вполювали оленицю та бурого ведмедя, що перебуває під захистом Червоної книги України як вид, що зникає. 
Вражає факт, що браконьєрами виявилися співробітники лісової охорони заповідника. За повідомленням депутата Кокіш-Мельника, браконьєром є Шемота М., інспектор Мараморошського природоохоронного науково-дослідного відділення (ПНДВ) КБЗ, а також є членом товариства мисливців та рибалок “Грінвуд”. Проте на цьому браконьєрський резонанс не завершився.  
Пізніше, 13 листопада, син став на захист батька, опублікувавши у спільноті “Небайдужа Рахівщина” фотографії лісника Володимира Кабаля, на яких він разом із сином Михайлом Кабалем позують із вбитою риссю. На двох інших фото Володимир Кабаль сидить поряд із підстреленим тетеруком. Обидві тварини перебувають у Червоній книзі України. 
Фото опинилось у соціальних мережах, викликавши обурення та шок громадськості: вбивцями виявилися ті, хто призначений державою оберігати флору й фауну нашої держави – лісничий та місцевий депутат! 
Поліція Закарпатської області відкрила справу через вбивство посадовцем Рахівського лісового господарства та його сином-нардепом рідкісної рисі. 
Оскільки особи браконьєрів встановлено, Володимира Кабаля, лісничого Устеріцкого лісництва державного підприємства «Рахівське лісове дослідне господарство», відсторонено від виконання службових обов’язків. 
Кримінальне провадження відкрито за частиною 1 ст. 248 Кримінального кодексу України (порушення правил полювання, якщо воно заподіяло істотну шкоду, а також незаконне полювання в заповідниках або на інших територіях та об'єктах природно-заповідного фонду, або полювання на звірів, птахів чи інші види тваринного світу, що занесені до Червоної книги України). Санкція статті передбачає покарання у вигляді штрафу від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1700-3400 грн) або громадських робіт на строк від ста шістдесяти до двохсот сорока годин (від 2,5 до 10 діб), або обмеження волі на строк до трьох років. Володимиру Кабалю як службовій особі загрожує більше покарання – штраф від 3400 до 6800 грн або обмеженням волі на строк до п’яти років, або позбавленням волі на той самий строк. 
Державне агентство лісових ресурсів також ініціювало службове розслідування щодо «відстрілу рисі та інших тварин, занесених до Червоної книги України», за інформацією, оприлюдненою 13 листопада в соціальній мережі Facebook. На сайті агентства повідомили: «Незаконний відстріл тварин є злочином, за який передбачена відповідальність, зокрема, за вбивство червонокнижних видів тварин передбачена кримінальна відповідальність. Держлісагентство жорстко засуджує будь-які подібні дії, особливо, якщо вони могли бути вчинені працівниками лісової галузі України. З метою з’ясування всіх обставин та перевірки інформації, викладеної у соціальній мережі Facebook, Держлісагентство ініціювало службове розслідування стосовно лісничого, про якого йдеться у публікації, і на цей час відсторонило його від виконання посадових обов’язків.» 
Водночас триває розслідування щодо вбивства ведмедя та олениці: у заповіднику проводять службове розслідування, а зі знайденими на місці злочину речовими доказами працюють експерти. Трьох підозрюваних, а також начальника відділення та його заступника відсторонено від виконання обов’язків. Підозрювані у браконьєрстві працівники лісової охорони свою вину категорично заперечують.
Найбільш вражає, що вбиті тварини – ведмідь, рись і тетерук – перебувають під загрозою зникнення або охороняються як рідкісні. Убиті  червонокнижні охороняє не лише українське, а й європейське законодавство.
За даними Червоної книги України, чисельність рисі у двох ареалах на території України (в Карпатах та на Поліссі) оцінюється не більше ніж у 500 особин. А кількість особин бурого ведмедя не перевищує 300 особин. Тетерук також є видом, що зникає, і полювання на нього заборонене. Полювання ж на оленя не заборонене, проте вбита браконьєрами самка могла бути вагітною.
НПП «Зачарований край» жорстко засуджує неправомірні дії лісників-браконьєрів і виступає проти браконьєрства у будь яких проявах, засуджує порушення правил полювання, якщо воно заподіяло істотну шкоду тваринам. НПП «Зачарований край» виступає проти незаконного полювання в заповідниках або на інших територіях та об'єктах природно-заповідного фонду, або полювання на звірів, птахів чи інші види тваринного світу, що занесені до Червоної книги України. 
Всі тварини, що нас оточують, унікальні та неповторні. Багато з них сьогодні такі малочисельні, що потребують охорони, оскільки знаходяться на порозі повного зникнення. Із зневагою ставлячись до братів наших менших, ми ставимо під загрозу його подальше існування, а, одже, і існування наших нащадків і всього живого на нашій планеті.