• --
  • :
  • --
  • |
  • рокуАрхів новин Пошук новин RSS


< Попередня новина

НПП «Зачарований край» вшановує День пам’яті жертв голодомору


Сьогодні, 25 листопада, Україна і весь демократичний світ вшановує пам'ять 7 мільйонів невинних жертв Голодомору. Цього скорботного дня оголошено загальнонаціональну хвилину мовчання у акції «Запали свічку».
НПП «Зачарований край» долучається до акції і закликає всіх громадян запалити сьогодні, 25 листопада, о 16:00 свічку – у вікні вдома чи біля пам`ятних знаків у нашому місті і селах – в пам'ять про мільйони вбитих і тих, хто пережив геноцид.
В цей день Україна схиляє голову перед пам’яттю мільйонів людей, що стали жертвами голодомору 1932 – 1933 років. Вони були винними лише в тому, що були українцями, хотіли жити й господарювати на своїй землі. Тому й потрапили до безжальних жорен тоталітаризму. 
Сьогодні особливий день молитовного поминання усіх його невинно знищених жертв – українці молитвою згадують усіх тих, хто загинув внаслідок «посту від диявола» –  саме так названо злочин, що увійшов в нашу історію як Голодомор…
Вшанувати пам’ять невинно убієнних – це той мінімум, який ми, сучасні українці, маємо зробити не стільки для мільйонів загиблих, а, скоріше, задля наших дітей, які повинні завжди пам’ятати про ті страшні часи й робити все, щоб подібне ніколи не повторилося.
Ми не в змозі згадати всіх поіменно, бо гинули цілі родини, вимирали села. Але й забувати тієї жахливої трагедії не маємо права. Адже це чи не найжахливіша сторінка в історії нашого народу!
Спогади тих, хто вижив, архівні матеріали та дослідження вчених підтверджують, що в 1932-1933 роках радянська влада вчинила злочин геноциду проти української нації з метою недопущення виходу України із складу Радянського Союзу. Цих людей вбили, бо вони були частиною української нації, її рушійною силою. Бо вони виявили рішучість протистояти радянському режимові.
Сьогодні ми, громадяни України, живемо у власній, незалежній державі, наявність якої могла б захистити наших пращурів в 1932-1933 роках, і через прагнення до якої їх знищили. Наш моральний обов’язок є вшановувати пам'ять жертв Голодомору та переказувати історію геноциду українців кожному новому поколінню. Пам'ять про Голодомор – це виклик українофобії, ненависті, грубим порушенням прав людини, дискримінаціям та геноцидам.
Тому  наш святий обов’язок перед пам’яттю мільйонів загиблих земляків – зберегти єдину і незалежну Україну.