• --
  • :
  • --
  • |
  • рокуАрхів новин Пошук новин RSS


< Попередня новина

НПП “Зачарований край» про Кліматичну конференцію ООН у Бонні


23-я Конференція ООН щодо змін клімату СОР23 у період з 6 до 17 листопада відбулася в Бонні за участі відомих політиків та зірок. Цього разу Конференція була не зовсім звичною – тому, що вперше в історії конференції головувала на ній одна країна, а проводили захід в іншій державі. За принципом ротації цього року Конференція ООН з проблем глобальних змін клімату мала відбутися на островах Фіджі. Однак невеликий архіпелаг виявився технічно неспроможним прийняти на своїй території 25 тисяч гостей. У зв'язку з цим конференцію вирішили перенести до Бонна, де розташована штаб-квартира Секретаріату Рамкової конвенції ООН щодо змін клімату. При цьому головою конференції залишалася Фіджі, оскільки зміни клімату становлять серйозну загрозу для існування архіпелагу, який складається з понад 300 островів. Німеччина, у свою чергу, запевнила, що лише технічно є стороною, яка приймає конференцію. 
Мер Бонна Ашок Шрідгаран (Ashok Sridharan) назвав 23-ю Конференцію ООН щодо змін клімату найбільшою за всю історію. На час кліматичної конференції Бонн зібрав еліту світової політики і навіть Голівуда. Серед знаменитих гостей – відомі борці за захист клімату, актори Леонардо Ді Капріо і Арнольд Шварценеггер. Захід такого рівня не обійшовся без участі канцлерки ФРН Анґели Меркель і президента Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр (Frank-Walter Steinmeier). Серед знаменитих гостей-політиків на СОР23 також були присутні  президент Франції Еммануель Макрон, губернатор штату Каліфорнія Джеррі Браун, колишній мер Нью-Йорка Майкл Блумберг. 
Цього року учасники конференції мають конкретизувати плани реалізації угоди щодо клімату, яку підписали у Парижі у 2015 році. Тоді держави, які підтримали ініціативу ООН, взяли на себе зобов'язання скорочувати викиди парникових газів, щоб до кінця століття втримати глобальне потепління у рамках двох градусів Цельсія до показника доіндустріальної епохи. 
Зі 197 країн-учасниць Рамкової конвенції ООН щодо змін клімату Паризьку угоду ратифікували 169.  
Про інтеграцію кліматичної політики у всі сектори економіки, і зокрема, в енергетичні плани, авторитетні учасники цьогорічної конференції говорили на другому засіданні Групи Кліматичних Дій (Climate Action Group) Енергетичного Співтовариства, де разом із колишнім Комісаром ЄС з питань клімату Конні Хедегорд   співголовував голова української офіційної делегації, міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак. На Конференції у Бонні міністр екології говорив про розроблений Україною План заходів щодо реалізації Концепції реалізації державної політики у сфері зміни клімату у період до 2030 року, який зараз знаходиться на розгляді Кабміну.
«Тим паче, Концепція написана у дусі Паризької угоди і в ній закладено довгострокове бачення переходу економіки України до моделі сталого розвитку або ощадливого використання природних ресурсів. Не втомлююся повторювати, що Україна зараз має унікальний історичний шанс і можливості на хвилі міжнародних трендів не лише закласти основи для нової моделі економіки у майбутньому, але вже зараз сприяти впровадженню поточних низьковуглецевих проектів. Це непростий шлях», – написав на своїй сторінці у Facebook  Остап Семерак. 
Привернути увагу на конференції ООН у Бонні до проблем клімату намагаються й митці. Вони показують своє бачення обмеження глобального потепління: у конгрес-центрі встановили справжнє фіджійське каное, яке нагадує, що ми всі перебуваємо в одному човні. Також увагу захисників клімату привертає інсталяція, встановлена в парку над Рейном, неподалік від місця проведення кліматичної конференції: ведмідь, наколотий на кілок – від кліматичних змін страждають і дикі тварини: засухи, повені та негода унеможливлюють подальше існування білих ведмедів. Через глобальне потепління буквально у них під ногами тане лід…
Усім відомо, що ліси – важливі для клімату. Щороку вони поглинають мільйони тонн вуглекислого газу. Тому активісти об'єднання німецької лісової промисловості у рамках кліматичної конференції виступають за більшу допомогу лісам. Дерево з відходів – інтерактивний мистецький проект, що "росте" упродовж саміту. З лісопильних відходів митець будує дерево висотою до восьми метрів. Наприкінці на ньому розмістять глобус.
Це далеко не весь перелік заходів і подій, що відбувалися у Бонні. Усе це вагоме підтвердження того, що кліматична політика набуває все більшого значення для глав країн та урядів.