• --
  • :
  • --
  • |
  • рокуАрхів новин Пошук новин RSS


< Попередня новина

Кругий стіл з погодження змін меж(розширення) НПП"Зачарований край"


Сьогодні в цілому світі величезною загрозою для людства є знищення лісів, особливо важливим для нас є збереження Українських Карпат, а це можливо шляхом збільшення розширення територій природно–заповідного фонду. Адже, лише завдяки таким перспективам – збільшення заповідних територій можливо зберегти цінні ліси краю, що веде до виконання вимог Європарламенту – збільшення заповідних територій до 15% .
В рамках природоохоронного проекту «Збереження Карпатських пралісів» зроблено багато:
- Проведено інвентаризацію пралісів та старовікових лісів, що знаходяться за межами парку;
- Підготовлено наукове обґрунтування щодо розширення території парку до якого увійшов і менеджмент план на 10 років з врахуванням розширення парку;
- Отримано експертний висновок провідної наукової установи
– Інституту екології Карпат;
- Міністерство екології та природних ресурсів надало попереднє погодження даного обґрунтування;
- Розглянуто питання на засіданні спеціально створеної робочої групи при Закарпатській ОДА.
Нацпарк для виконання проектних завдань постійно отримує методичну та матеріальну підтримку.
Для виконання найважливішого завдання проекту з розширення парку для збереження і захисту букових пралісів та інших особливо цінних лісів Іршавщини, у п’ятницю, 19 червня, на базі НПП «Зачарований край», відбулася робоча зустріч у форматі круглого столу представників НПП (директора І.Піняшко, заступника з наукової роботи В.Мочана та ) зі сільськими головами Лисичева (Пальок Я.В.), Броньки (Кузан Ю.Ю.), Приборжавського (Шпортень В.І.), Чорного Потоку (Манайло Є.І.), Осою (Урста М.В.), Ільниці (Шестак О.М.). Також серед запрошених присутній представник районної ради – голова постійної комісії з питань екології природних та земельних ресурсів Павлище В.В.
Метою зібрання було обговорення та погодження змін меж (розширення) території Національного природного парку «Зачарований край».
За круглим столом обговорили питання розширення території парку за рахунок приєднання земель, на яких збереглися праліси, підвищення агітаційно-пропагандистської роботи щодо важливості збереження природи Українських Карпат.
Інформацією про діяльність та проблеми парку розпочав зібрання директор нацпарку Піняшко І.М. Він, зокрема, зазначив, що завдяки розширенню меж (території) НПП підвищиться охоронний статус, зменшиться кількість вирубок, адже мова йде про більшу частину водозбору річки Боржава. Також, завдяки розширенню парка, враховуючи і використовуючи зарубіжний досвід, в тому числі партнерів установи, у нашому районі можуть створюватися рекреаційні, туристичні та інші комплекси, особливо зважаючи на перспективу здобуття пралісами Іршавщини статусу Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. «Наші нащадки лише подякують нам за збереження первозданної краси краю. Адже саме завдяки розширенню меж національного парку за рахунок земель державного лісового фонду, ми можемо зберегти наші букові праліси і старовікові ліси та отримати статус Всесвітньої природньої спадщини ЮНЕСКО», - відзначив І.Піняшко. Питання щодо розширення меж (територій) НПП та збереження природних комплексів краю необхідно узгодити з місцевими громадами разом з відповідними органами місцевого самоврядування.
Після ознайомлення з інформацією про діяльність і здобутки парку за 2014 рік і поточний рік її обговорення, присутні перейшли до активного обговорення основного питання.
Надзвичайно приємною була атмосфера – діалог, представники громад жваво обговорювали пропоноване розширення, ставили багато запитань, на частину відразу були надані відповіді, на інші парку необхідно надати матеріали, для ознайомлення в громадах.
Підсумком стали домовленості про вивчення даного питання та подальші зустрічі в громадах, АДЖЕ РІШЕННЯ ПОВИННІ ПРИЙМАТИСЬ ГРОМАДОЮ.
Також учасники висловили вдячність організаторам даного заходу, який проведено в рамках проекту «Збереження Карпатських пралісів» який впроваджується Українським товаритством охорони птахів за фінансової підтримки Франкфуртського зоологічного товаритства.