• --
  • :
  • --
  • |
  • рокуАрхів новин Пошук новин RSS


< Попередня новина

Для виконання природоохоронних завдань парк отримав автомобіль


11 червня ц.р. для працівників НПП «Зачарований край» запам’ятається як особливий день. Адже саме цього ранку до Національного природного парку уже вкотре з робочим візитом в рамках впровадження проекту «Збереження Карпатських пралісів» завітали партнери: директор Європейських програм Франкфуртського зоологічного товариства (Німеччина) Міхаель Бромбахер, директор Українського товариства охорони птахів Олег Дудкін та заступник директора з наукової роботи Карпатського НПП Олександр Киселюк.
Окрім обговорення та вирішення поточних питань, важливою метою візиту європейських колег стала передача у користування НПП нового, повнопривідного автомобіля марки Renault Daster для посилення природоохоронної спроможності парку.
З нагоди робочої зустрічі у особі європейських та вітчизняних партнерів – представників Франкфуртського зоологічного товариства, працівників національної громадської природоохоронної організації «Українське товариство охорони птахів» та колег з Карпатського НПП, до парку було запрошено представників Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства, працівників преси та журналістів телеканалу «1+1».
Зі словами щирої подяки за надану неодноразову підтримку НПП, і особливо - за автомобіль, до учасників зустрічі звернувся директор парку Іван Піняшко. Він, зокрема, зазначив, що завдяки плідній співпраці НПП «Зачарований край» сьогодні має перспективи розвитку і збереження Карпатських пралісів шляхом розширення своєї території. Від усього колективу парку директор подякував особисто Міхаелю Бромбрахеру та Олегові Дудкіну за надання суттєвої підтримки, як матеріальної, так і моральної, за ті проектні заходи, що відбуваються на території та за участі парку, та за всі спільні зусилля, які пов’язані зі збереженням пралісів і старовікових лісів «Чарівної Іршавщини» та «Зачарованого краю».
Із зустрічними словами подяки за співпрацю виступив директор Європейських програм Франкфуртського зоологічного товариства Міхаель Бромбрахер, який зауважив, що збереження флори і фауни наших лісів сьогодні є проблемою не лише Карпатського краю, а й завданням усіх свідомих людей, усього світового суспільства; а в зоні НПП «Зачарований край» зосереджені особливо цінні природні об`єкти, які потребують посиленої охорони, тому таким важливим кроком має бути розширення території парку. Це дасть змогу отримати всесвітнє визнання букових пралісів Іршавщини, які зараз знаходяться за межами території національного природного парку. Також пан Міхаель вручив директору парку ілюстровану книгу, надруковану з нагоди 150- літнього ювілею Франкфуртського зоологічного товариства, де описано історію створення, розвитку та сьогоднішні надбання цієї природоохоронної організації, і, за словами М. Бромбахера, у презентованій книзі віртуально внесений НПП «Зачарований край», як і інші території, які мають міжнародне значення та статус всесвітнього значення.
Олег Дудкін висловив своє бачення в тому, що запроваджений природоохоронний проект «Збереження Карпатських пралісів» є справою всезагальною, бо йдеться про захист від знищення пралісів та інших особливо цінних лісів Карпатського регіону, які слугують не лише домівкою для диких тварин, але і є «легенями» України, унікальним місцем оздоровлення, відпочинку та творчої наснаги для людей, тому так важливо не лише берегти, а й примножувати (відновлювати) лісове покриття нашого краю. Він також звернув увагу на те, що НПП «Зачарований край» є унікальним прикладом управління природним об'єктом, який має усі переваги щодо внесення до Списку об’єктів світової спадщини ЮНЕСКО. І зазначив, що територія Карпат, а особливо - НПП «Зачарований край» є надзвичайно унікальною у своїй довершеності та неповторності, тому дуже важливим на сьогодні є вирішення питання розширення території парку, чому сприяє Українське товариство охорони птахів, партнер міжнародної природоохоронної асоціації BirdLife International в Україні.
До слова також долучився Олександр Киселюк, який відзначив, що даний проект був би недовершеним, якби не додаткове залучення до нього НПП «Зачарований край». Він також зауважив, що вкрай важливою і потрібною є робота по розширенню території парку, і висловив свою надію, що незважаючи на певні труднощі, розширення територій всіх 9-ти національних природних парків Карпатського регіону загальною площею до 106 тис. га. буде здійснене, і ми всі разом збережемо чарівність нашого краю для нинішніх і майбутніх поколінь.
Підводячи підсумок, всі прийшли до згоди, що й надалі будуть робити все можливе для збереження пралісів і старовікових лісів Карпатського краю.